ارزهای دیجیتال تحلیل و آنالیز

چرا سرمایه گذاری در بانک در مقایسه با DeFi سود کمتری دارد؟

نوشته شده توسط مهسا حسینی

همیشه صحبت از سرمایه گذاری در بانک های متمرکز است اما هیچ گاه DeFi را امتحان نکرده ایم و احتمالا از مزیت های آن هم بی اطلاع هستیم.

بانک ها دچار مشکل هستند و این یک واقعیت است. بدهی جهانی در حال افزایش است و بانک های تجاری در حال تقویت آن از راه ارائه سود های زیاد برای افراد قدرتمند هستند. بانک های مرکزی نیز به نوبه خود با چاپ ارز بیشتر و غرق کردن سیستم در میلیاردها اسکناس بانکی جدید٬ این روند را تقویت می کنند. به طور کلی با گذشت زمان این موضوع  ارزش ارز پایه و قدرت خرید آن را کاهش می دهد.

در حالی که همه این  اتفاق ها در حال وقوع است، همان بانکداران نرخ بهره را کاهش داده اند که برای افرادی که دارای پس انداز هستند اتفاق ناخوشایندی است ، در حالی که کسانی که می خواهند وام بیشتری بگیرند باید با سود بیشتری پرداخت می کنند و این شرایط فقط به بانک ها سود بیشتری می رساند.

امور مالی غیرمتمرکز متعلق به آینده است چرا که  امکان مدیریت امور مالی بدون دستورات بانک ها مبنی بر این که با پول های تان چه بکنید و یا چه نکنید را فراهم می کند.


طی سال گذشته ، بازارهای DeFi رشد چشمگیری داشته و اخیراً به هدف ارزش میلیارد دلاری مسدود شده رسیده اند. برای افراد تازه کار ممکن است کمی تجربه گیج کننده ای باشد اما راه حل های ساده ای برای کسب نرخ های بالای بهره بانکی برای دارایی های رمزنگاری متصل به دلاری وجود دارد.

 وارد دای شوید


Dai یکی از این دارایی های رمزنگاری است که چنین کاری را انجام می دهد و در حال حاضر تنها نگه داری آن 7.5 درصد درآمد دارد – یعنی 250 برابر بیشتر از حساب پس انداز بانک آمریکا که فقط  0.03٪ درآمد از آن کسب می شود.

راه اندازی کیف پول و مسدود کردن مقداری اتریوم برای بدست آوردن آن نرخ پس انداز جذاب دای ، که اخیراً به اندازه 8.75٪ رسیده است ، خیلی هم سخت نیست.

مزیت استفاده از DSR این است که به دلیل اینکه به دلار متصل شده است دارایی با ثباتی است ، بنابراین تبدیل دلار به اتریوم و بعد به DAI و دوباره به دلار برای زمانی که می خواهید آن را نقد کنید، به طور مستقیم هیچ گونه ناپایداری نگه داری از آن دارایی را تجربه نخواهید کرد. در مقایسه با سرمایه گذاری در سایر ارز دیجیتال ، ریسک آن بسیار کم است.

همانطور که “RSA” بیان می کند ، دای احتمالاً نزدیکترین ارز به پول است که در صحنه ارزهای دیجیتال مشاهده شده است.

رتبه بندی ارز دیجیتالWeiss همچنین در آخرین توییت خود در مورد دای بیان کرد:  

“تاکنون ، #DAI تنها # رمز ارز بدون اعتماد در جهان # ارز دیجیتال است ، اما باید تعداد بیشتری هم وجود داشته باشد.”

تنها مشکل دای در حال حاضر اینست که فقط به یک ارز متصل شده است ، بنابراین کسانی که مایل به سرمایه گذاری بدون در اختیار داشتن دلار هستند در هنگام تبدیل  از و به ارزهای خود با اسپردهای فارکس دچار مشکل می شوند.

برای تکامل بیشتر DeFi ، به رمز ارزهای پایدار متصل به ارزهای فیات بیشتری نیاز است که موجب در سراسر جهان بیشتر پذیرفته شود.

پیام بگذارید

*

code