اخبار بیت کوین

چرا استفاده از بیت کوین در ارائه خدمات پاسپورت ونزوئلایی اضافه شده است؟

پرداخت پاسپورت با بیت کوین
نوشته شده توسط مهسا حسینی

شهروندان ونزوئلایی که خارج از کشور هستند می توانند از بیت کوین برای پرداخت خدمات پاسپورت استفاده کنند.

طبق تصاویر تراکنش بیت کوین که در توییتر توسط رونی مارتینز ، مهندس میزبان کانال آکادمیک یوتیوب منتشر شده است ، دولت ونزوئلا اجازه می دهد تا از طریق پلت فرم مهاجرت آنلاین SAIME (سرویس اداری برای شناسایی ، مهاجرت و اتباع خارجی) از بیت کوین به عنوان گزینه پرداخت برای اخذ پاسپورت جدید و تمدید اعتبار آن استفاده کنند.  

در حالی که SAIME به طور رسمی بیت کوین را به عنوان روش پرداخت خدمات پاسپورت تأیید نکرده است ، اما تصاویر پورتال آنلاین نشان می دهد که  بیت کوین مانند روش های پرداخت کارتهای اعتباری مانند Visa ، Mastercard و American Express به عنوان گزینه پرداخت وجود دارد. پرداخت کارت اعتباری قبلاً پذیرفته شده بود اما به نظر می رسد در حال حاضر از آن  پشتیبانی نمی شود.

SAIME به کاربران این امکان را می دهد تا پرداخت های ارز دیجیتال خود را در مدت زمان هشت دقیقه انجام دهند. در این نوتیفیکشن آمده است: 

“کاربر عزیز ، شما پرداخت با ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده اید. لطفا در نظر داشته باشید که شما فقط 8 دقیقه برای انجام تراکنش وقت دارید، بنابراین توصیه می کنیم دستگاهم موردنظر برای پرداخت را در دسترس داشته باشید تا بدون مشکل و به راحتی این روند را تسهیل کنید. ممنون به خاطر این که شرایط را درک می کنید.”

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور  و درگیری مستمر این کشور با تورم بیش از حد، گزینه های مختلف پرداخت ونزوئلا برای خدمات دولتی به وجود می آیند و از بین می روند.

حجم معاملات بیت کوین در ونزوئلا در صرافی ارز دیجیتال نظیر به نظیر LocalBitcoins نیز افزایش داشته است و برای هفته منتهی به ششم ژوئن با 997.7 میلیارد بولیوار به اوج خود رسیده است.

طبق اطلاعات ردیاب داده ای coin.dance، 959.1 میلیارد بولیوار در هفته منتهی به 20ژوئن در LocalBitcoins تبدیل شده است که نسبت به هفته گذشته 4.41درصد از 918.6 میلیارد بولیوار افزایش داشته است.

 

پیام بگذارید

*

code