اخبار

پس از هالوینگ قیمت بیت کوین به ۳۰ هزار دلار افزایش می‌یابد

نوشته شده توسط محدثه فاروجی

یکی از تحلیلگران شناخته شده‌ی بازار رمزارزها عقیده دارد که حتی بدون در نظر گرفتن رویداد هالوینگ پیش‌رو، انتظار می‌رود قیمت بیت کوین بزودی به سطح بیشینه‌ی جدیدی دست یابد

در حالی که کمتر از دو ماه به زمان اجرای هالوینگ بیت کوین باقی مانده است، بحث پیرامون تاثیرات این رویداد بر بازار رمزارزها افزایش یافته است.

در این میان یکی از تحلیلگران معتقد است که امکان افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۳۰ هزار دلار پس از اجرای هالوینگ و در بازه‌ی زمانی بلند مدت وجود دارد. در این مقاله نظر تعدادی از برترین فعالان بازار رمزارزها نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین با توجه به اجرای هالوینگ بیت کوین ارائه می‌شود.

نظرات مختلفی پیرامون تاثیر هالوینگ بر قیمت بیت کوین منتشر شده است که می‌توان آن‌ها را در دو دسته‌ی مختلف طبقه‌بندی کرد. برخی از صاحبنظران معتقدند که قیمت بیت کوین به سطح ۲۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

اما برخی دیگر ادعا می‌کنند که تاثیر هالوینگ پیش‌تر موجب افزایش قیمت بیت کوین شده است و اجرای آن در آینده هیچ تاثیری بر قیمت بیت کوین نخواهد داشت.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۳۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت

اجرای هالوینگ در تناوب زمانی چهار ساله در کُد اصلی بیت کوین اعمال شده است.

در نتیجه‌ی اعمال هالوینگ پاداش کشف هر بلاک توسط ماینر‌ها نصف خواهد شد و در نتیجه حجم کمتری از رمزارزها از سوی ماینر‌ها به طرف بازار رمزارزها جاری خواهد شد.

هالوینگ همچنین کمیاب‌تر شدن این دارایی را در طول زمان تضمین می‌کند.

با توجه به تاریخچه مبادلات بیت کوین در بازار رمزارزها، اجرای هالوینگ موجب افزایش قیمت بیت کوین شده است.

کریس ام‌ام‌کریپتو(Chris MMCrypto)؛ یوتیوبر و فعال بازار معاملاتی معتقد است که پیش از اجرای هالوینگ قیمت بیت کوین به سطح ۱۴ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت که قیمت بیت کوین پس از اعمال هالوینگ به سطح بیشینه‌ی جدیدی دست خواهد یافت.

وی معتقد است اگر رویداد هالوینگ در بیت کوین وجود نداشته باشد.

همچنان شاخص‌های سطح فعالیت(TA factors) و شاخص‌های بنیادین در شبکه‌ی بیت کوین نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین بزودی به سطح بیشینه‌ی جدیدی دست خواهد یافت.

ممکن است بیت کوین پیش از آغاز صعود سهمی‌وار(پر شتاب) در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ روند صعودی را تجربه کند.

من معتقدم که دست‌یابی به هدف ۳۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر خواهد شد.

تورم بیت کوین به صفر کاهش خواهد یافت

کارل اریک مارتین(Carl Eric Martin)، معامله‌گر فعال در بازار رمزارزها معتقد است .

اوبه دلیل کاهش نرخ تورم بیت کوین به نصف، اجرای هالوینگ از اهمیت بالایی برای بیت کوین برخوردار است.

وی همچنین اظهار داشت که آگاهی عمومی در زمینه‌ی بیت کوین در حال افزایش است.

فقدان آگاهی عمومی از رمزارزها یکی از موانع اصلی گسترش این نو‌آوری در میان جوامع ارزیابی شده است.

قیمت بیت کوین در روز اجرای هالوینگ

میا تام(Mia Tam)؛ یکی از طرفداران تاثیر‌گذار حوزه‌ی رمزارزها، با ایجاد یک نظر سنجی جهت تغییر قیمت بیت کوین در روز اعمال هالوینگ را مورد پرسش قرار داده است.

شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی گزینه‌های مختلفی را مطرح کرده‌اند، برخی از شرکت‌کنندگان محدوده‌ی ۱۱,۰۰۰-۱۲,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده‌اند.

تعدادی معتقدند که قیمت بیت کوین به کمتر از ۸ هزار دلار کاهش خواهد یافت و گروهی دیگر سطوح قیمتی رویایی همانند ۱۰۰ هزار دلار را تصور کرده‌اند.

٪ نظرات

    • با سلام
      هاوینگ بیت کوین انجام شده است، شاهد اتفاقات پس از هاوینگ هستیم. همانطور که در تحلیل ها بیان شد، هاوینگ لزوما به معنی کاهش قیمت بیت کوین نخواهد بود، بلکه پاداش آن نصف می شود. قیمت بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شود.

پیام بگذارید

*

code