اخبار بلاک چین

نقشه راه بلاک چین استرالیا چه هدفی را دنبال می کند؟

نقشه راه بلاک چین استرالیا
نوشته شده توسط مهسا حسینی

وزارت صنعت استرالیا یک چارچوب کاری 52 صفحه ای را منتشر کرد که در آن توضیح داده شده است که چگونه صنعت می تواند به منظور توانمندسازی آینده و رقابت پذیر بودن٬ از تکنولوژی بلاک چین استفاده کند. استرالیا به لیست در حال رشد دولت هایی در سراسر جهان می پیوندد كه از این فناوری برای ساده سازی فرایندها ، كاهش هزینه ها ، كاهش اصطكاك در تجارت و تراکنش ها و تحریک اقتصاد داخلی استفاده می كنند.

این نقشه راه 12 نکته اصلی را تشریح می کند که با ایجاد کمیته رهبری نقشه راه ملی و گروه های کاری که به تشریح موارد استفاده از آن می پردازند ، آغاز می شود.

براساس این گزارش ،


” به دلیل ارتباط آن با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و همچنین علاقه زیادی که توسط بخش فناوری مالی نشان داده می شود ، بلاک چین بعنوان یک فناوری خدمات مالی درنظر گرفته می شود. با این حال ، کاربرد آن به منظور ردیابی و ثبت داده می تواند برای بسیاری از بخش ها – از جمله کشاورزی ، مراقبت های بهداشتی ، املاک و مستغلات و خرده فروشی ، ارزشمند باشد.


پیش بینی می شود که ارزش تجارت سالانه فناوری بلاک چین تا سال 2025 بیش از 175 میلیارد دلار باشد و تا سال 2030 بیش از 3 تریلیون دلار آمریکا باشد … سرمایه گذاری های دولت فناوری بلاک چین را بهبود بخشید ، استانداردهای بین المللی برای بلاک چین را تدوین کرده و به مشاغل برای انتقال محصولات شان کمک می کند. بسیاری از این سرمایه گذاری ها در بخش مطالعات موردی این نقشه راه شرح داده شده است.

توانایی استرالیا برای سرمایه گذاری در جایگاه فعلی ما و تحقق پتانسیل بلاک چین – چه داخلی و چه بین المللی – به اطمینان از وجود اصول اساسی متکی است:

  • مقررات و معیارهای مؤثر ، کارآمد و مناسب
  • مهارت ها و قابلیت هایی که می تواند نوآوری را برانگیزد
  • سرمایه گذاری و همکاری بین المللی قوی. “


سال گذشته ، رئیس جمهور چین شی جینپینگ اعلام کرد که چین قصد دارد را در پذیرش برنامه های بلاک چین به یک رهبر جهانی تبدیل شود.

همچنین هفته گذشته ، هیت تاربرت ، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) ، گفت که او می خواهد ایالات متحده رهبری دارایی های دیجیتال و بلاک چین را برعهده بگیرد.

پیام بگذارید

*

code