اخبار ارزهای دیجیتال

تلگرام وایت پیپر فنی بلاک چین TONرا منتشر کرده است!

نوشته شده توسط مهسا حسینی

تلگرام که هم چنان بر سر فروش توکن $ 1.7 میلیارد دلاری خود با کمیسیون بورس و اوراق ایالات متحده با مشکل روبرو شده است ، چهارشنبه جزئیات بیشتری در مورد مشخصات فنی بلاک چین TON منتشر کرد. که هم چنان بر سر فروش توکن $ 1.7 میلیارد دلاری خود با کمیسیون بورس و اوراق ایالات متحده با مشکل روبرو شده است ، چهارشنبه جزئیات بیشتری در مورد مشخصات فنی بلاک چین TON  منتشر کرد.

یک وایت پیپر جدید ، مراحل اعتبارسنجی بلاک چین را به تفصیل شرح داده و آن را به عنوان یک پروتکل تحمل نقص بیزانس که برای شبکه های اثبات سهام ساخته شده است ، توصیف می کند. این شرکت سال گذشته هنگام پیش فروش توکن گرام خود توسط SEC متهم به فروش اوراق بهادار ثبت نشده ، شد. با این حال ، به نظر نمی رسد که این دادخواست توسعه پلت فرم TON را متوقف کرده باشد.

توسعه دهندگان ، که با استارتاپ آزمایشگاهTON ، از بهار سال گذشته تست نت را بررسی می کنند. میتجا گوروشفسکی از آزمایشگاه TONگفت: این وایت پیپر پروتکل اجماع جدید به این افراد “درک تعیین شده ای از آنچه را که آزمایش می کردند” می دهد.

گوروشفسکی گفت: “پروتکل اجماع بخش اصلی هر بلاک چین است و برای تجزیه و تحلیل بیشتر این بلاک چین و کد آن باید توصیف شود.”

زمان انتشار این پیپر قبلاً برای ماه اکتبر٬ زمانی که قرار بود این شبکه اجرا شود٬ برنامه ریزی شده بود ، تا این که SEC  این روند را مختل کرد.

وی گفت: “پروتکل از آن زمان تغییر نکرده است.”

مطابق وایت پیپر تلگرام، این پروتکل در دسامبر سال 2018 بر روی “حداکثر 300 گره توزیع شده در سرتاسر جهان” مورد آزمایش قرار گرفت. این آزمایشات ظاهراً نشان داده است كه ” همانطور كه در ابتدا برنامه ریزی شده بود٬ بلاک چین TON قادر است بلوك های جدیدی را هر چهار تا 5 ثانیه یكبار تولید كند.”

طبق توضیحات منتشر شده ی آزمایشگاه های TON، Catchain یک تحمل نقص بیزانس عملی (PBFT) است که تا حدودی شبیه به آنچه که توسط Tendermint (Cosmos) ، الگورند ، Ouroboros و Casper استفاده شده است٬ می باشد.

در Catchain ، هر دوره شامل سه مرحله است: کاندیدهای تایید کننده معتبر گره های صرافی. گره اصلی برای دور فعلی به بلوک کاندید برای رأی دادن به بقیه گره ها ارسال می کند. سپس گره های معتبر تبادل رای می کند.

اگر اعتبارسنج ها نتوانند به اجماع برسند ، این “دور”  را منصرف می شود و بلوک جدید به زنجیره ای متعهد نشده است.. اگر معتبرکننده ها در چند دور نتوانند به توافق برسند ، انتخابات معتبر جدید می تواند بن بست را حل کند.”

تلگرام این ادعاها را بی ربط دانست و گفت:

“این وظیفه SEC است كه ثابت كند كه گرام ها اوراق بهادار هستند و نه این که دفاع کنندگان بخواهند اثبات کنند که تکنولوژی آن ها کار می کند.”

پیام بگذارید

*

code