آموزش ها استخراج بیت کوین

آموزش نرم افزارهای استخراج بیت کوین-سری اول

استخراج بیت کوین
نوشته شده توسط مهسا حسینی

در این مطلب آموزشی موارد مورد نیاز در مورد نرم افزاری را که برای شروع استخراج بیت کوین لازم دارید را پوشش خواهیم داد. ما تمام گزینه های برتر و همچنین مطالبی در ارتباط با استخراج ابری را پوشش می دهیم. همچنین لازم به ذکر است که اگر تصمیم به ماین ابری دارید ، در مقایسه با خرید سخت افزار و ، احتمالاً درآمد کمتری خواهید داشت ، اما این با هزینه های کمتری نیز می توانید کار را شروع کنید.  

CGMiner

 احتمالاً محبوب ترین و گسترده ترین نرم افزار استخراج بیت کوین است. این برنامه به طور عمده برای FPGA و ASIC کار می کند ، اما بارگیری نسخه قدیمی تر (زیر 3.7.2) آن به شما امکان می دهد تا از آن برای استخراج GPU نیز استفاده کنید.  این نرم  افزار به زبان C نوشته شده است تا سریع و کارآمد باشد و برای هر سه سیستم عامل اصلی (ویندوز ، لینوکس و حتی مک) کار کند.
 ویژگی های بسیاری از جمله پرونده های پیکربندی ، ورود به سیستم ، نظارت و همچنین قابلیت های اورکلاک و نظارت API دارد. همچنین به شما امکان استفاده از چندین روش مختلف پروکسی برای استخراج را می دهد.  

همچنین امکان این را برای شما فراهم می کند که با استفاده از استخر و همچنین استخراج انفرادی بتوانید استخراج کنید. این برنامه همچنین از اکثر استخراج کننده های بیت کوین ASIC پشتیبانی می کند.

بخش پیشرفته تر این نرم افزار٬ قسمت کنترل آن بر روی سخت افزار است. به شما این امکان را می دهد که تنظیمات بی شماری را در دستگاه ASIC یا FPGA مانند ولتاژ و سایر ویژگی ها تغییر دهید.

چیزی که من در مورد این نرم افزار دوست دارم این است که دستورات آن به صورت خاص برای دستگاه استخراج شما  به کار می رود.  به عنوان مثال دستور لازم  برای تنظیم ولتاژ S2 یا S3 – ولتاژ bitmain است.

ویژگی های بسیار بیشتری برای تنظیم دقیق ASICs و FPGA وجود دارد. حتماً readme را در github بخوانید زیرا احتمالاً بیش از 10 صفحه اطلاعات در مورد نحوه استفاده از این نرم افزار استخراج وجود دارد.

BFGMiner

BFGMiner فورک  CGminer است و برخی از ویژگی های منحصر به فرد و پیشرفته را اضافه می کند. تفاوت اصلی بین این ماینرها٬ این است که BFGMiner از الگوی جدیدتر getblocktemplate در برابر الگوی قدیمی تر getwork استفاده می کند.

این در واقع یک تغییر تمرکززدایی است ، قبلا بلوک ها توسط استخر ایجاد می شد و اکنون توسط ماینر ایجاد می شوند. در ویکی بیت کوین می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و تصمیم بگیرید کدام یک را ترجیح می دهید.

این ماینر همچنین توانایی دانلود یک GUI جداگانه را که فقط با این قطعه خاص نرم افزار استخراج کار می کند ، را داراست.  

CCMiner

 CCMiner قطعاً یکی از نرم افزارهای مورد علاقه NVIDIA GPU است. یکی از دلایل آن این است که در حال حاضر سه فورک مختلف CCMiner هستند که رقابت زیاد، همچنین پیشرفت و بررسی کدی زیادی رابرای ایجاد یک نرم افزار استخراجی بسیار کارآمد و دارای ویژگی های غنی ایجاد می کند.

CCMiner حدود 6 سال است که به صورت فعالانه در حال توسعه است و تحت نام cudaminer در روزهای ابتدایی بیت کوین فعالیت کرده است ، بنابراین این نرم افزار اکنون مدت مدیدی است که به صنعت استخراج بیت کوین اعتماد کرده است.

همچنین شگفت آور است که چگونه این نرم افزار فعال نگه داشته شده است و در بعضی موارد سریعترین ماینر برای برخی کوین های خاص است. مورد دیگری که من درباره CCMiner دوست دارم این واقعیت است که می تواند تقریباً از هر نوع الگوریتم ارز دیجیتال را استخراج کند.

این ماینر از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس نیز پشتیبانی می کند.

GUIMiner

GUIMiner یک نرم افزار گرافیکی برای استخراج بیت کوین است و روشی مناسب برای بهره برداری از ماینرهای بیت کوین از طریق یک رابط گرافیکی را فراهم می کند. این برنامه از دو پردازنده AMD و NVIDIA و همچنین استخراج پردازنده پشتیبانی می کند.

شما می توانید بین استخراج استخری و استخراج انفرادی یکی را انتخاب کنید – این نرم افزار لیستی از استخرهای استخراجی را انتخاب کرده است.

پیام بگذارید

*

code